II. ročník turnaje mládeže v Nové Bystřici:

V sobotu 27.3.2010 se uskutečnil II. ročník turnaje mládeže ve sportovní hale v Nové Bystřici. Hrálo se systémem každý s každým, 2x 15 minut hrubého času, z toho poslední 3 minuty čistého času. Po dobrém výkonu a i trochu štěstí v posledním zápase se Slavonicemi, kdy jsme vyhráli až v prodloužení, jsme obsadili nádherné první místo. O 2.,3. a 4. místo rozhodlo celkové skóre.

Konečné pořadí:
1. Nová Bystřice (6b)
2. Protivín (4b)
3. Slavonice (4b
4. Waidhofen (4b)

Děkujeme městu Nová Bystřice za odpuštění pronájmu haly a peněžitý dar na nákup cen.

Zde jsou obrázky z průběhu turnaje:

FOTO 1 FOTO 1 FOTO 1 FOTO 1 FOTO 1 FOTO 1

I. ročník turnaje mládeže v Nové Bystřici:

Zápas s Waidhofenem:

Na svátek sv. Valentýna si mladí basketbalisté pozvali soupeře z Waidhofenu an der Thaya. Jednalo se o vůbec první vzájemné měření sil s tímto družstvem, a tak jsme s napětím očekávali, jak obstojíme. Všichni naši dosavadní soupeři hrají pouze s chlapeckými týmy, jen my máme tým složený z šesti chlapců a šesti děvčat. Zpočátku bylo jasné, že půjde o bitvu dvou vyrovnaných soupeřů. Po několika našich neúspěšných střeleckých pokusech se soupeř dostal do vedení 0:6, teprve pak se nám konečně podařilo skórovat, a trochu uklidnit a vyrovnat hru. V poločase svítilo na tabuli skóre 11:13 pro našeho soupeře. Během poločasové přestávky se k našemu mužstvu přidal Honza „Točík“ Evják, který díky svým fyzickým předpokladům a herním zkušenostem neměl na hřišti konkurenci. I za jeho přispění jsme tedy zápas dotáhli do vítězného konce 32:21. Někdy v budoucnu si budeme muset vyzkoušet i hru bez Točíka, protože se chvílemi zdálo, že na něj spoluhráči až příliš spoléhají. V zápase se opět potvrdilo, že obrana a týmové pojetí hry jsou naší nejlépe zvládnutou herní činností, naopak zapracovat musíme na útočné fázi, na sebevědomí hráček a hráčů při zakončování a situacích jedna na jedna. Příjemné je také zjištění, že děvčata se plně vyrovnají chlapcům a nejsou, jak by se mnohým zdálo, pro nás hendikepem, spíše naopak, patří k tahounům týmu. Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce našeho družstva, aby nás přišli podpořit na turnaj, který se bude konat 28.3.2009 od 9,00 ve sportovní hale a na kterém přislíbila účast tato družstva: Gmünd, J. Hradec, Protivín, Slavonice a Waidhofen an der Thaya.

Zápas ve Slavonicích:

Již druhá výhra mladších hráčů TJ Jiskra Nová Bystřice. Po prvním téměř vyrovnaném zápase sehráli 12. prosince 2008 odvetu na půdě Slavonického celku. Hráči využili výborně malého hřiště a hráče Slavonic nepustili téměř do koše. Obrana byla velmi úspěšná! Ve 3. čtvrtině jsme ponechali soupeře dát 4b.Ani v poslední čtvrtině jsme nepolevili a do poslední minuty jsme ubránili koš.V té jsme dostali pouhé 2b. Střelecky se nejlépe dařilo Janu Evjakovi 30b. Dalšími střelci: Novák R. 14b, Mottlová K. 6b, Polanský P. 4b, Vaňková N. a Hořavová T. po 2b. Konečné skóre 19:58.

Zápas se Slavonicemi:

27.11.2008 naši mladí hráči a hráčky změřili síly se Slavonicemi. Po urputném boji naši hráči zvítězili 43:39.

Turnaj ve Slavonicích:

7.6.2008 se naši mladí hráči zúčastnili turnaje ve Slavonicích. Byl to pro ně hlavně seznamovací turnaj a možnost nasbírat nějaké zkušenosti.

Přátelák se Slavonicemi:

6.3.2008 se utkali naši mladí hráči a hráčky s mladým týmem ze Slavonic. Rozhodčím utkání byl Radek Devera. Po nevydařeném začátku se naši hráči vzpamatovali a díky obětavé hře se vyhnuli debaklu od Slavonic.

Konečný výsledek NB - Slavonice: 28:53 (7:17,9:31,24:42)