V naší soutěži Waldviertler Sparkasse Cup jsou pro sezonu 2012-2013 tato družstva:

Rozlosování a výsledky soutěže OP mužů v basketbalu v sezoně 2012/2013 - I. polovina - naše zápasy:

Zápas Datum Čas Výsledek

N.Bystřice : Slavonice Ct 18.10.2012 18:30 82:35 (20:6,31:14,53:24)
J.Hradec : N.Bystřice Pa 26.10.2012 18:30 55:42 (17:12,33:26,49:34)
N.Bystřice : Telč Ct 01.11.2012 18:30 85:53 (23:17,47:30,69:41)
Gmünd : N.Bystřice So 17.11.2012 16:00 58:44 (12:15,30:27,41:37)
Waidhofen : N.Bystřice So 08.12.2012 18:00 37:66 (9:15,20:33,25:52)
Třešť : Nová Bystřice So 15.12.2012 18:30 61:84 (18:25,29:37,50:57)

Komentáře k zápasům:

17.11.2012 nás čekalo utkání v Gmündu. Sestavu jsme měli docela obstojnou a tak jsme si jeli pro vítězství. Prvním nemilým překvapením byla zima v tělocvičně, která nám moc nevyhovovala. Nebyla to ale jediná věc, zanedlouho jsme zjistili, že nám také moc nevyhovuje těsná osobní obrana a organizovaná hra soupeře. Ze začátku jsme šli sice do vedení, ale časem bylo stále těžší se prosadit do šancí a zakončovat. A tak skóre pomalu, ale jistě přibývalo na straně soupeře. K tomu se pak v poslední čtvrtce přidala naše střelecká nemohoucnost a utkání dopadlo, tak jak dopadlo. Projevil se náš starý problém, kdy vystupujeme jako tým kvalitních hráčů-sólistů, který je schopen porazit kohokoliv v soutěži, ale také s kýmkoliv prohrát. Když se daří, tak dokážeme v improvizaci soupeře rozebrat a porazit, když pak ale improvizace nestačí a nám se nedaří, jsme bezradní a chybí nám plán B, za kterým by měla stát práce v tréninku a nacvičené týmové činnosti. Nedokázali jsme se domluvit a ani předvést aspoň trochu souhry a tak jsme zaslouženě prohráli. Po zápase jsem si řekli, že je třeba s tím už skutečně něco udělat a tak budeme mít ve čtvrtek možnost dostát slibu. Z tiskovky po zápase stojí za povšimnutí postřeh našeho kapitána, který, když jsme se snažili najít aspoň nějaká pozitiva na naší hře, pronesl: „Ta naše hra se musí soupeřům těžko bránit, když my sami nevíme co uděláme, tak jak by to mohli vědět oni?“ (David Ovčík)

Rozlosování a výsledky soutěže OP mužů v basketbalu v sezoně 2012/2013 - II. polovina - naše zápasy:

N.Bystřice : Waidhofen So 02.02.2013 18:30 81:56 (18:7,36:21,56:39)
Telč : N.Bystřice Ne 03.02.2013 16:00 57:61 (18:19,27:32,36:43)
Slavonice : N.Bystřice Pa 15.02.2013 18:30 49:67 (11:17,27:30,37:48)
N.Bystřice : Gmünd Ne 10.03.2013 15:00 60:54 (15:16,25:29,30:34)
N.Bystřice : J.Hradec Ct 14.03.2013 18:30 65:60 (14:13,29:20,43:38,56:56)
Třešť : N.Bystřice So 23.03.2013 16:30 43:71 (6:23,22:42,31:58)

K poslednímu utkání jsme vyrazili 23. března do Třeště. Nám už o nic nešlo, jen soupeř si mohl případnou výhrou polepšit v tabulce. Paradoxně jsme se sešli skoro v kompletní sestavě. Protože nás soupeř v minulosti několikrát pěkně potrápil, řekli jsme si, že tentokrát by to nemuselo být až tak velký drama a chtěli jsme utkání odehrát v pohodě. Před začátkem jsme usoudili, že musej hrát oni, my že zůstaneme v klidu a uvidíme jak se to bude vyvíjet. Vyvíjelo se to dobře a hned první čtvrtka v podstatě rozhodla o průběhu utkání. Vyhráli jsme jí 6:23 a při vší úctě k soupeři musím napsat, že pak se utkání jen dohrávalo. My jsme opět mohli prostřídat celou lavičku, nikdo se nezranil, nikdo se ani moc nevztekal, chvílemi to bylo až takové ospalé. Kdybychom se v podobné sestavě scházeli na všechny zápasy, tak jsme nemohli skončit „jen“ druzí :-)
Body: Hochmuth: 18 (2, 4/6), Uher: 13 (1, 2/2), Evják: 13 (2, 0/1), Přibyl: 12 (4/4), Musil: 8 (4/4), Pixa: 5 (1/2), Ovčík: 2
Fauly: Pixa: 4, Hochmuth: 3, Přibyl: 3, Uher: 1, Ovčík: 1, Evják: 1
(DO)

V souboji o titul jsme se 14.3. utkali s J. Hradcem. Vzhledem k prvnímu nepovedenému zápasu s tímto soupeřem, kdy jsme prohráli o 13 bodů, jsme potřebovali stejným rozdílem vyhrát a pak díky lepšímu rozdílu ve vstřelených a obdržených bodech jít před něj na první místo. Hradečáci věděli, o co se hraje, a tak přijeli v plné síle. My jsme také měli dobrou sestavu, jen škoda, že nemohli přijít Dan Houska a Mufík. Po první vyrovnané čtvrtině jsme začali mít více ze hry a pomalu budovali náskok, který po poločase vystoupal až na 16 bodů. V této části zápasu se nám dařilo, hráli jsme obětavě (Točík si skočil robinzonádu přes půl hřiště, aby překazil přihrávku) a na plno. V polovině třetí čtvrtiny ovšem soupeř zabral, Kobie s Hájisem si uvědomili, že u nás nejsou jen na výletě a začali konečně něco hrát. Nám se přestalo dařit v útoku a působili jsme chvílemi až bezradně. V poslední čtvrtině se už projevila naše únava (škoda toho Dana s Mufíkem) a soupeř šel 3 minuty před koncem do vedení, které jsme ale dokázali stáhnout a 5 sekund před koncem jsme srovnali na 56:56. V prodloužení se víc faulovalo než hrálo, a protože oba týmy měli již 5 faulů, střílely se často trestné hody. Nakonec jsme vybojovali cenné vítězství 65:60. V prodloužení jsme ale neproměnili 9 trestných hodů ze 16. Na mistrovský titul jsme nedosáhli, těch 13 bodů rozdílu se ukázalo být hodně, ale celkové druhé místo, které jsem měli jisté již před tímto zápasem je skvělé. Pochvalu zaslouží všichni hráči za předvedený výkon. Hlavně jsme všem ukázali, že k nám se pro body jezdit nebude !
Body: Ovčík: 20 (5, 3/6), Přibyl: 13 (1, 0/5), Hochmuth: 10 (2/2), Evják: 10 (1, 1/4), Bradáč: 7 (1), Uher: 2, Pixa: 2 (2/2), Ihnatišín: 1 (1/2)
Fauly: Bradáč: 4, Ovčík: 4, Evják: 3, Přibyl: 3, Pixa: 2, Hochmuth: 2, Uher: 2, Ihnatišín: 1
(DO)

V neděli 10.3. k nám přijeli borci z Gmündu. Dostavili se pouze v pěti, a tak se zdálo, že to bude lehký zadání. Prostě že jim to tam z kraje nasypeme, pak to v klidu dohrajeme a prostřídáme celou lavičku, jak už to v takových utkáních bývá. Plán začal dostávat trhliny hned v prvních minutách. Soupeř si lehce vypracovával pozice a dobře střílel a my jsme nedokázali najít cestu ke koši a jednoduše zakončit. Čím déle to trvalo, tím víc na nás ležela deka a svazovala nás křeč. Míč vůbec nelítal, nebo spíš lítal tam kam jsme ani nechtěli, nebo kde dokonce ani nikdo nestál :-). Když už jsme si pozici vypracovali následovalo nepřesné, někdy i ustrašené zakončení, nebo zbytečná (alibistická) přihrávka navíc na spoluhráče kousek vedle. Všichni jsme se snažili a bojovali, takže nikomu nelze nic vytknout, ale kýžené uvolnění a lehkost se skoro po celý zápas ne a ne dostavit. Zvrat přišel až v posledních osmi minutách, kdy nám to tam konečně začalo trochu padat, začali jsme si víc věřit a šest minut před koncem otočili skóre poprvé na svojí stranu. Soupeř, který si do té chvíle držel malý náskok a řídil si podle toho hru, najednou musel začít hrát, a vzhledem k tomu, že neměl koho střídat, tak už mu i chyběly síly k obratu. Utrpěli jsme tedy udřené, ale cenné vítězství.
Bodáž: Hochmuth: 14 (3, 1/2) Přibyl: 13 (1/2), Ovčík: 11 (3), Evják: 8 (2/7), Houska: 7 (1), Pixa: 6, Musil 1 (1/2)
Fauly: Ovčík: 5, Musil: 5, Přibyl: 3, Evják: 3, Houska: 1, Pixa: 1, Hochmuth: 1
(DO)

V pátek 15.2. bylo na pořadu derby se Slavonicema. Měli jsme docela dost omluvenek, ale hlavní bylo, že se dostavili podkošoví hráči a my jsme tak mohli čelit výškové kvalitě soupeře. Také nás čekalo menší hřiště, kde se nedá moc kombinovat a chvíli trvá než se mu dokážeme přizpůsobit. Do poločasu se hrálo zcela vyrovnané utkání, kdy jsme se se soupeřem střídali ve vedení. Za třetí čtvrtinu se nám podařilo odskočit na rozdíl 11ti bodů a následnou šňůrou 13ti bodů v řadě v začátku poslední čtvrtky jsme utkání rozhodli, a pak už se jen dohrávalo. Škoda menší účasti mladších hráčů a diváků vůbec, protože Mufík se v závěru utkání rozhodl udělit pár basketbalových lekcí, a to zcela zdarma. Bylo na co koukat. Pochvalu by si zasloužil i Točík, který bojoval jako lev a schytal hodně ran. Ale protože je ještě mladý a psychicky málo odolný, nechal se vyprovokovat a trochu se vztekal. To byla ale jediná chyba, proto mu uděluji půlpochvalu :-) (David Ovčík)

V neděli 3.2.2013 jsme jeli k dalšímu utkání, tentokrát do Telče. Čekal nás o poznání těžší soupeř, který se navíc sešel v silné sestavě. Utkání jsme otevřeli dvěma úspěšnými trojkami a vypracovali si mírný náskok, který se nám dařilo prakticky po celé utkání držet. Vždy když jsme se vzdálili na trochu větší rozdíl, Telčáci zabrali, a náskok zlikvidovali. Několik minut před koncem šli dokonce do dvoubodového vedení. Skóre se nám ale povedlo rychle srovnat a otočit - znovu jsme byli o pár bodíků napřed. Vyrovnané utkání jsme nakonec vyhráli o 4 body, asi i díky vyrovnanější a početnější lavičce. Odvezli jsme si tedy z Telče cenné vítězství. Nutno přiznat, že naše souhra nebyla tak lehká jako v sobotu a míč už tak snadno nelítal. Úspěšnost střelby byla opět nízká (a to na obou stranách), možná za to mohly plexidesky, na které nejsme zvyklí, a taky mají dál trojku a my nemůžeme dohodit :-) Výkon byl ale pořád sympatičtější než tragické výkony v J. Hradci a Gmündu. Svojí váhu měla také kvalita soupeře-prostě to nejsou žádný nazdárci, a místama nám trochu „lepilo“. To se pak lehkost lehce vytratí :-) Závěrem pochvala celému týmu za bojovný a týmový výkon, doufejme, že nastoupený trend bude pokračovat. (David Ovčík)

V sobotu 2.2.2013 jsme doma přivítali Waidhofen. Chtěli jsme utkání odehrát v pohodě, nepustit soupeře do hry a nedovolit nějakou bramboračku, na což máme zvláštní talent. Dalším cílem bylo zrychlit hru, méně driblovat a chodit do brejků, to se nám podařilo splnit, i za cenu několika nepřesností, ztrát a nižší úspěšnosti střelby. Asi jsme se soustředili na rychlý pohyb míče a na přihrávky tolik, že už nic nezbylo na střelbu :-) Nicméně utkání jsme od začátku do konce měli pod kontrolou a v pohodě jsme zvítězili. Dalším pozitivem je, že si zahrála celá lavička a tak jsme byli po zápase spokojení....až na zapisovatele Jendu Ovčíka, který neměl pochopení pro naší moderní a rychlou hru a nazval jí „anarchií“ a „hnusem“ :-) (David Ovčík)